top of page

O NAS

Zapraszamy do naszego domu. Szukaliśmy go bardzo długo. Miał być duży, zabytkowy, pięknie położony, z wielkim ogrodem - i z duszą. Przeszukaliśmy cały Dolny Śląsk, a jednak to właśnie to miejsce skradło nasze serca od pierwszego wejrzenia. Kiedy stanęliśmy w zaniedbanym ogrodzie frontowym Pałacu Gruszów i spojrzeliśmy na równie zaniedbany pałac, wiedzieliśmy, że to jest nasze miejsce na Ziemi.

 

Odrestaurowanie pałacu i ogrodu zajęło nam dziewięć lat. Nie tylko dlatego, że był to obiekt bardzo zniszczony. Także dlatego, że bardzo dbamy o szczegóły. Nic w tym miejscu nie jest przypadkowe.

Pięknych żyrandoli poszukiwaliśmy we Francji i Holandii, tapety znaleźliśmy w Holandii i Niemczech, a płytki, armaturę i ceramikę – we Włoszech. Każdy detal miał znaczenie, bo to przecież nasz dom. Jest jednak tak duży, tak piękny i tak wspaniale położony, że zdecydowaliśmy się nim podzielić.

 

W pałacu mamy dwanaście pokoi gościnnych, każdy stylowo urządzony, z łazienką, i pozwalający gościom przenieść się na chwilę w zupełnie inne czasy. Czasy, w których nikt donikąd się nie spieszył, a najlepszą formą rozrywki było po prostu wspólne spędzanie czasu.Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że taki właśnie klimat poczujesz w naszym domu. Pałac Gruszów jest bowiem także obiektem hotelowym, w którym oprócz pięknych wnętrz, zapewniamy domową, przyjacielską atmosferę, ciszę, którą naprawdę można usłyszeć, spokój płynący z historycznych wnętrz, a przede wszystkim – doskonałą bazę wypadową w najpiękniejsze miejsca naszego tajemniczego Dolnego Śląska.

Kinga & Tomasz

bottom of page